5 kroků, jak vybrat mikrovlnnou troubu

Při výběru vhodné mikrovlnky musíme zohlednit několik faktorů. Například způsob umístění, objem, počet funkcí nebo spotřebu. Zní vám to složitě? Nemusí. Stačí projít 5 jednoduchými kroky:

1.   krok – zvolte typ mikrovlnné trouby

Podle umístění existují 2 základní kategorie mikrovlnných trub – volně stojící a vestavné. Vybavené bývají podobně. Vybírejte proto především podle toho, jak máte uspořádanou kuchyň a co se vám do ní více hodí.

  • Volně stojící mikrovlnky můžete postavit na kuchyňskou pracovní desku, nebo třeba na lednici. V případě potřeby je pak snadno přemístíte.
  • Oproti tomu vestavné mikrovlnné trouby jsou určené k zabudování přímo do kuchyňské linky. Přesun tak sice bývá složitější, ale za ničím nerušený čistý design to stojí. Ale pozor – u vestaveb je velmi důležité vybírat spotřebiče ve stejném designu, jinak není výsledný efekt tak pěkný. Ideální je koupit hned celý vestavný set spotřebičů ve stejném odstínu a provedení.

2.   krok – zvažte velikost mikrovlnky

Poté, co si uděláte jasno v typu spotřebiče, popřemýšlejte o jeho objemu. Objem běžných modelů mikrovlnných trub se pohybuje v rozmezí od 14 do 40 litrů.

Zamyslete se nad tím:

  • jak často chcete mikrovlnku zapínat,
  • jaká jídla v ní budete připravovat,
  • pro kolik strávníků.

Pokud plánujete mikrovlnnou troubu používat jen pro běžný ohřev jídla, případně k rozmrazování potravin, plně vám postačí spotřebič s menším objemem. Pokud ale chcete v mikrovlnce pravidelně třeba péct, nebo připravovat jídla pro více osob, zvolte prostornější model.

TIP: Používejte přitom speciální nádobí do mikrovlnné trouby a plastové nádoby, které jsou pro tento typ ohřevu přímo dělané. Jiné krabičky se mohou přehřát a zdeformovat. A co je ještě horší, některé obaly mohou jídlo dokonce i kontaminovat.

3.   krok – vyberte funkce, které reálně využijete

Z hlediska programové vybavenosti si můžete vybírat ze 3 základních typů.

  1. Asi nejznámější jsou trouby monofunkční, které se specializují jen na ohřev a rozmrazování jídel.
  2. Kromě nich jsou velmi oblíbené i mikrovlnky bifunkční, mezi které patří například mikrovlnná trouba s grilem.
  3. Multifunkční mikrovlnky toho umí ještě daleko víc. Kromě grilu mají navíc třeba horkovzduch nebo oblíbené vaření v páře. Unikátní je potom patentovaná pečicí technologie Crisp u trub značek Whirlpool a Bauknecht. Postará se o dokonale propečené, křupavé pokrmy, a to podstatně rychleji než běžné trouby. V mžiku z vás udělá šéfkuchaře.

crisp

TIP: Multifunkční mikrovlnná trouba často zastane stejné funkce jako běžná trouba. Ušetříte tak peníze i místo v kuchyni. 

4.   krok – posuďte spotřebu jednotlivých modelů

Při výběru vhodné mikrovlnky sledujte 2 ukazatelepříkon a výkon spotřebiče.

  • Výkon ovlivňuje rychlost přípravy pokrmu. Platí, že čím větší je výkon mikrovlnky, tím rychleji bude váš pokrm připraven. Pokud si chcete pořídit mikrovlnnou troubu s grilem, měli byste sáhnout po spotřebiči, který má výkon alespoň 1 000 W.
  • Příkon určuje spotřebu elektrické energie. Většinou se pohybuje v rozmezí od 1 150 W do 3 000 W – samozřejmě čím nižší číslo v popisku najdete, tím úspornější mikrovlnku získáte.

TIP:  Šikovné mikrovlnky Whirlpool s technologií 6. smysl automaticky podle váhy pokrmu nastaví potřebnou dobu ohřevu i další parametry. Šetří tak energii i váš čas.

5.   krok – vyberte design a porovnejte ceny

Nakonec se oprostěte od všech technických parametrů a z užšího okruhu vhodných modelů vyberte vítěze tak, jak je nám to přirozené. Pohledem.

Při porovnávání jednotlivých designů se ale nezapomeňte zajímat o způsob otevírání dvířek, jestli je pravé, levé, nebo výklopné. Pečlivě přitom zvažujte, kolik která mikrovlnka stojí, a snažte se najít optimální poměr cena/výkon.

TIP: Nezapomeňte sledovat také obsah balení mikrovlnky a příslušenství. V AP Servisu nabízíme kompletní sortiment originálních náhradních dílů, doplňků a ekologických čističů profesionální značky WPro. Samozřejmostí je také možnost využití značkového servisu. K většině typů vám nabídneme také možnost prodloužení záruky na 5-8 let.

Ideální je, když si mikrovlnku před zakoupením prohlédnete a osaháte naživo. Rádi vás uvítáme přímo u nás – v naší kamenné prodejně v Praze. Pomůžeme vám s výběrem vhodného typu, představíme přednosti jednotlivých modelů a zodpovíme veškeré vaše otázky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení